Základní informace

Základní informace a cíle projektu?

Hlavní podstatou projektu "Pétanque napříč generacemi" je nabídnout zejména seniorům další dimenzi do života – především pak těm z menších měst obcí a měst. V rámci projektu oslovujeme obce, seniorské kluby, domovy pro seniory a další seniorská zařízení a nabízíme jim další smysluplnou náplň volného času - pétanque. Ten seniorům nabízí zlepšení fyzické i mentální aktivity, posílení sebejistotu, povzbuzení  chuti poznávat nové možnosti, ale i možnost uzavřít nová přátelství.Mezi účastníky jsou i senioři s různými druhy hendikepů, protože toto není překážkou v aktivní účasti na akcích s pétanque.

Pro koho je projekt určen?

Jste parta seniorů co neposedí? Hledáte způsob, jak pravidelně a přitom bezpečně sportovat? Hledáte smysluplnou seberealizaci a aktivitu i pro budoucnost.

Projekt je určen všem aktivním seniorům, kteří mají chuť něco dělat. A kteří nalezli chuť do pétanque. Vůli se naučit novému sportu, věnovat se mu dlouhodobě a hlavně - ukázat mladším, že existují disciplíny, ve kterých se věkové a fyzické rozdíly stírají. 

Do projektu se zapojují formální i neformální skupiny aktivních seniorů z celé ČR. Kluby senirorů, Domovy seniorů, sportovní a turistické oddíly anebo jen "správné party" co neposedí. V roce 2016 se zapojily senioři z prvních 7 mi měst a vesnic ze 7mi krajů. Již v roce 2017 počítáme s dalším rozšířením.

Co účast v projektu obnáší?

Projektu se účastní zejména seniorské skupiny, které se pétanque chtějí zabývat dlouhodoběji. Díky projektu se reralizují pravidelné tréninky se zkušenými,  kvalifikovanými a nadšenými trenéry, kteří Vám pomohou nejen s Vašimi prvními krůčky, ale postupně Vás zasvětí do tajů techniky a taktiky. Získáte informace o historii i současnosti tohoto sportu ale i o jeho kulturní a společenské rovině. Budete mít také možnost porovnávat pravidelně své umění s podobnými skupinami po celé ČR.

Už samotný název projektu naznačuje jeho hlavní cíl - postupně do dění vtáhnout i mladší generaci. Aktivní účastníci projektu by měli být schopni a ochotni připravit pro ostatní zajímavou aktivitu, ve které nezáleží na věku ani momentální fyzické síle.

Naši lektoři jim pomohou například uspořádat turnaj v místě bydliště, kterého by se mohli účastnit jak děti ze škol, studenti, nebo celé rodiny. Budete mít možnost udělat něco užitečného i pro ostatní.

Co můžeme od organizátorů očekávat za pomoc?

Díky spolku "Pétanque pro vás", díky podpoře Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, díky dalším sponzorům ale i místním samosprávám je rozsah pomoci novým i stávajícím seniorským skupinám účastnícím se na projektu velmi široký.

- získáte lektora a trenéra, který s Vámi bude bezplatně organizovat a realizovat Vaše tréninky a to celoročně
- získáte základní vybavení pro pétanque i indoor pétanque v hodnotě přes 12.000,-Kč
- získáte bezplatně metodiku tréninků
- dostanete možnost se účastnit turnajů a setkání po celé ČR, které jsou určené pro podobné nadšence
- přispějeme na náklady na dopravu nebo i ubytování při účasti na celorepublikových akcích v rámci projektu
- obdržíte řadu tištěných materiálů abyste mohli svoji činnost řádně propagovat
- dostanete možnost se zviditelnit na stránkách www.petanque-napric-generacemi.cz
- metodicky, materiálně i technicky Vám pomůžeme zorganizovat v místě vašeho působení turnaj pro vaše kamarády a spoluobčany všech generací.

 

A hlavně - získáte spoustu nových přátel a zážitků a setkáte se s řadou zajímavých lidí, jako jsou mistři světa v pétanque či celebrity se stejným hobby, jako je to naše.

Jak se projekt financuje?

Projekt "Pétanque napříč generacemi" je neziskový projekt, který hledá prostředky napříč všemi možnými způsoby.

Na financování se podílí vlastními prostředky spolek "Pétanque pro vás". Pro rok 2016 se nám podařilo získat zajímavou finanční podporu z dotačního titulu MPSV ČR, který nám umožnil velmi intenzivní rozvoj projektu v cvelé ČR. Na projektu se podílí i další subjekty soukromé i veřejné a to jak finančně, tak materiálně. Předpokládáme, že díky úspěchu projektu v roce 2016 se nám podaří získat dostatek prostředků i pro rok 2017.

V projektu se počítá i se spoluúčastí místních samostpráv, které podpoří výstupy tom kterém konkrétním místě - například uspořádání tréninků a turnajů pro veřejnost, poskutnutí prostor či spolufiancování nájmů sportovišť či nezbytného materiálního vybavení.

Jak dlouho projekt potrvá?

Projekt je koncipován tak, že není časově omezen. Pétanque nás i vás baví, tak proč s ním končit :) 

Tréninky jsou uvažovány jako celoroční projekt! V zimním období počítáme s využitím krytých prostor (jídelny, tělocvičny, sály – dle dohody) s pomocí homologovaných koulí na pétanque indoor, se kterými se dá hrát na každém povrchu v interiéru. V zimě se můžeme zaměřit i na kulturní přínos pétanque (esprit Francie), filmy i záznamy vybraných profesionálních zápasů, diskuse se zkušenými hráči a rozhodčími apod.

Jak se můžeme do projektu zapojit?

Kontaktujte nás přes e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  nebo telefonicky na 602 261 925. Rádi Vám poskytnemě potřebné informace.