Mezigenerační zápasy v UBULIZE.

22.01.2017
Mezigenerační zápasy v UBULIZE.

Přesně 172 roky je dohromady Jarce s Dášou, které se utkaly s Honzou a Kubou, jejichž součet věků je pouhých 30. Kluci jsou aktuálními juniorskými vicemistry České republiky, Honza dokonce reprezentoval v roce 2016 na ME juniorů v Monaku. Seniorky zase reprezentují Senior Pétanque klub Prahy 1 a pravidelně se již několik let účastní (spolus s dalšími členy čistě seniorského klubu) pravidelných tréninků pétanque.

V dnešné zápase, v jednom z prvních náhozů, junioři místo pohodlně dohozeného pátého bodu podcenili situaci a darovali jeden bod soupeřkám. Ty si vypracovaly vedení 10 – 1. Kluci dokázali dotáhnout až na 10 – 9, ale rozhodující jedenáctý bod získala přece jen Jarka s Dášou. Za tento velmi cenný "zářez do pažby" byly moc rády, stal se jím vítaným povzbuzením do dalšího tréninku. V pétanque prostě věk ani pohlaví nerozhodují a všechno si musíte uhrát na hřišti!

 Více o zimní UBULIZE i o největším krytém a vyhřívaném prostoru specializovaném na pétanque v ČR se dočtene na www.ubulodrom.cz