V jednom z minulých příspěvků jsme psali o Kájovi, který začal hrát v rámci projektu našeho "Pétanque napříč generacemi". Mezitím toho Kája bez přehánění hodně zažil. Kromě jiného se stal řádným členem České asociace pétanque v klubu SK Sahara Vědomice a odehrál svůj první oficiální turnaj. Ale nejnezapomenutelnější dosavadní zážitek přišel v sobotu 4.února 2017. Kája se zúčastnil s Vojtou a Honzou největšího mezinárodního zimního turnaje pétanque ve Slatiňanech u Chrudimi. A pánové si vedli skvěle. Z pěti zápasů vyhráli první i druhý proti silným týmům z Polska a ve třetím vedli na konci o 4 body proti ...... 

Přesně 172 roky je dohromady Jarce s Dášou, které se utkaly s Honzou a Kubou, jejichž součet věků je pouhých 30. Kluci jsou aktuálními juniorskými vicemistry České republiky, Honza dokonce reprezentoval v roce 2016 na ME juniorů v Monaku. Seniorky zase reprezentují Senior Pétanque klub Prahy 1 a pravidelně se již několik let účastní (spolus s dalšími členy čistě seniorského klubu) pravidelných tréninků pétanque.

V dnešné zápase, v jednom z prvních náhozů, junioři místo pohodlně dohozeného pátého bodu podcenili situaci a darovali jeden bod soupeřkám. Ty si vypracovaly vedení 10 – 1. Kluci dokázali dotáhnout až na 10 – 9, ale rozhodující jedenáctý bod získala přece jen Jarka s Dášou. Za tento velmi cenný "zářez do pažby" byly moc rády, stal se jím vítaným povzbuzením do dalšího tréninku. V pétanque prostě věk ani pohlaví nerozhodují a všechno si musíte uhrát na hřišti!

Kapr snězen, dárky rozdány, Silvestr oslaven a stromeček odstrojen. "Konečně je zase čás na pétanque!" - řekli si v roudnici a na pátek 13.1. si zcela nepověrčivě nachystali malý Novoroční turnaj. A podle fotek vidíte, že si dopřáli i prima občerstvení. Hráči se k turnaji sešli z různých konců, mnozí byli i dovezeni. Právě z respektu k ochotným řidičům byl turnaj limitován na necelé 2 hodiny. Intenzivní 2 hodiny! Všichni byli rádi, že se mohli v novém roce pozdravit a navázat na to, co se celý rok 2016 na trénincích učili. Aby se hráči "nehádali", bylo složení týmů nalosováno. A kdo vyhrál? To ví roudničtí dobře. Pro nás je důležité, že se všicni bavili a teší se na další setkání a zejména na jaro, kdy budou moci s koulemi zase vyrazit ven.